Při testování různých variant WC čističe  pro svůj e-book jsem šla s čerstvě umíchaným  přípravkem v rozprašovači kolem značně zašpiněného zrcadla. V tu chvíli mi něco řeklo:

„Zkus WC čistič použít na zrcadlo, co když to dobře umyje i lesklé a hladké plochy?

Já, jelikož se většinou nechám tímto hlasem vést, jsem zrcadlo postříkala, vzala suchý hadřík, několikrát zrcadlo přetřela a … bylo krásně umyté, lesklé!

Při mytí hladkých ploch ocet se brzy odpaří, proto nepřetírám plochu dlouho, naopak stačí lehce přejet hadříkem a nechat doschnout. V případě objevení šmouh, opatrně dané místo ještě několikrát přeleštím suchým hadříkem k mé spokojenosti. Mně se daří tímto postupem mít zrcadla i okna zcela beze skvrn.

V případě, že jsou okna, zejména zvenku silně zašpiněná, je třeba je nejdříve klasicky umýt vodou s nějakým přípravkem na mytí, já používám tento univerzální. Na suché sklo pak aplikuji výše popsaný postup, čímž docílím zcela čistých oken.

Co tento zázrak obsahuje?

Jednoduše je to roztok octa s pár kapkami ekologického saponátu na nádobí a píšu o něm ve svém e-booku.

Před jeho používáním jsem se obávala intenzivní octové vůně při jeho aplikaci na okna, ale je trochu potlačena vůní saponátu, docela rychle vyprchá nebo se dá samozřejmě vyvětrat.

Komu by vůně octu vadila, dá se s úspěchem nahradit roztokem kyseliny citrónové, který vytvořím tak, že smíchám 100g v jednom litru teplé vody, čímž získám 10% roztok. K němu opět přidám několik kapek „ekologického jaru“ a používám v rozprašovači.

Jako v reklamě? Ani zdaleka, je to mnohem lepší!

Vždy mě potěší, když je postup i výsledek podobný jako v reklamě, jednoduchý a téměř bezpracný. Nevím vlastně proč, reklamy přeci nejsou reálné situace ani nemají reálné zpracování, natož aby výrobci produktů mysleli na naše zdraví. Tento domácí výrobek splňuje vše, co potřebuji, i co se týče zdraví. A já jsem zase dále ve své péči o domácnost zdravými a jednoduchými prostředky, jak o tom píšu třeba tady.

U mě na webu www.alzbetazikova.cz používám cookies a je potřeba, ať to víte. Surfováním na mém webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací…