Když byla dcerka miminko, ještě jsme bydleli v Praze a měli poblíž obchod. Zrovna ten den se mi ale nechtělo jít ven nakoupit. Znáte to, v zimě obléknout sebe, pak dítě, dát ho do nosítka na břicho, zabalit do vaku a přitom se moc nezpotit…

Nicméně jsem měla uklízecí náladu, zato neměla žádný úklidový prostředek na mytí koupelny ani podlahy.

Tak moje tvořivá mysl uvažovala, co by se dalo z mých zásob nebo postupů z mé knihy použít:

  • Kyselinu citronovou – podobně jako ocet, rozpustí vodní kámen, ale neodmastí
  • Jedlou sodu – ta je spíš na umytí sklokeramické desky než na podlahu
  • Ocet – ten skvěle odstraňuje vodní kámen v koupelně, pohlcuje pachy, ale neodmastí
  • Přípravek na nádobí – ten zase jen odmastí, ale neporadí si s vodním kamenem ve sprše

Z toho všeho mi vyšlo, že potřebuju kombinaci odmašťovadla a něčeho, co rozpustí vodní kámen.

A najednou mě to napadlo!

Co zkusit použít domácí prací gel, o kterém píšu ve svém e-booku, ten přeci obsahuje sodu na praní, která změkčuje vodu, tudíž rozpustí vodní kámen, a mýdlo na praní, které zase odmašťuje.

A co myslíte, fungovalo to? Samozřejmě, že ano a jak skvěle!

Od té doby nepoužíváme na obecný úklid nic jiného. Prostě otevřu nádobu s pracím gelem, naberu 100 – 200 ml do kyblíku s vodou a hurá na jednoduchý úklid, jako třeba vytírání podlahy, mytí hladkých ploch, apod. Ovšem nedoporučuji ho na mytí dřevěných ploch, mohl by je vysoušet. Nicméně na vše ostatní ho používám a jsem s ním plně spokojena. Moc se mi vždy líbí, jak se po umytí nádherně lesknou kohoutky ve sprše i na umyvadle.

Jednou z dalších výhod tohoto prostředku je, že tolik nevysušuje pokožku rukou a ani není třeba použít rukavice, jak je tomu u mnoha komerčních výrobků.

Můj muž si jej moc chválí a i on je ochoten s ním mýt sprchový kout. Nabere si trochu neředěného na houbičku, s minimálním úsilím (i komentářem) kout umyje a ještě si k tomu pohvizduje.

U mě na webu www.alzbetazikova.cz používám cookies a je potřeba, ať to víte. Surfováním na mém webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací…