Vzhledem k tomu, že můj nedávný recept na úžasné zimní pečující mazání má úspěch v online i offline světě, rozhodla jsem se o něj s vámi podělit i tady.

Potřebovala jsem totiž něco na (pod)zimní ochranu kůže a po shlédnutí několika inspirací jsem se do toho konečně pustila. Mám ho už i ve svém aktualizovaném e-booku.
Použila jsem postup, kde se používá 90 % tuhých tuků, 8 % tekutých olejů, cca 1 % škrobu (pro menší pocit mastnoty na pokožce) a cca 1 % přídavných látek (barvy nebo esenciální oleje – EO).

Já jsem konkrétně použila
200 g bio nerafinovaného bambuckého másla
18 g mandlového oleje
4 g kukuřičného škrobu
pro potlačení „vůně“ nerafinovaného bambutu jsem přidala pár kapek mého oblíbeného EO geranium.

Postup není úplně jednoduchý, ale dá se zvládnout i s obyčejným tyčovým mixérem se šlehacím nástavcem. Důležité je mít bambucké máslo v pokojové teplotě. Nejprve jsem tyčovým mixérem vytvořila „kaši“ z bambutu a oleje. Pak jsem opatrně přidala škrob a nakonec nakapala EO. Zaměnila jsem nástavec za šlehací a šlehala a šlehala… Získat konzistenci šlehačky mi trvalo asi 15 minut.

Výživný krém

Hned jsem ho vyzkoušela a je prostě báječný. Skvělý je na pokožku rukou, kde zanechává příjemný, sametový pocit. Používám ho taky na celé tělo po sprše nebo na obličej, než vyjdu ven do nečasu (není mi ale příjemný pod makeup). Zkusila jsem ho i jako noční pleťový krém, ale přijde mi moc mastný. Proto jsem se vrátila k mému milovanému arganovému oleji pro noční péči mého obličeje.

Zkuste ho a žádné výmluvy, třeba že nemáte doma potřebné suroviny! V případě, že nemáte bio nerafinovaný bambut, můžete ho koupit v jedné nejmenované německé drogerii s bio produkty, nebo použít rafinovaný bambut, i když nemá tolik skvělých vlastností. Mandlový olej jde nahradit olejem olivovým. A dejte vědět, jestli jste s něj také tak nadšení 🙂

U mě na webu www.alzbetazikova.cz používám cookies a je potřeba, ať to víte. Surfováním na mém webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací…