Jsem spokojená výrobkyně různých domácích produktů, časem jsem vyzkoušela mnoho receptů a návodů, ke spokojenosti mé i mé rodiny vyladila ty svoje, které jsem použila ve svém e-booku a proto i píšu tento blog.

Miluju totiž inspirovat lidi a ukazovat jim, že jde vyjít ze zaběhnutých kolejí a dělat věci jinak. Zjistila jsem totiž, že v mém okolí je čím dál víc lidí, kteří touží být různým způsobem soběstační, a proto jsem se rozhodla sdílet své zkušenosti z naší domácnosti.

V současné době jsem schopna si doma vyrobit z běžných surovin téměř většinu používané kosmetiky a drogerie, jak píšu ve svém příběhu. Když jsem s domácí výrobou před několika lety začínala, článků a informací na českých webech bylo dost málo a byly většinou neoveřené. Z tohoto důvodu jsem začala zkoušet sama, co jde vyrobit, jak a hlavně zda to funguje a je to jednoduché. Jednoduchost je totiž moje motto.

Když jsem to zvládla já, tak to zvládnete taky!

Když se bavím s lidmi o těchto postupech nebo návodech na webu, většinou si postesknou, že by to bylo super to umět doma, ale

  • Recepty jsou moc složité
  • Nemají na to čas
  • Nemají odvahu se do toho pustit sami
  • Neví, kde koupit vhodné suroviny.

I já, když jsem začínala, jsem měla úplně stejné problémy, ale časem jsem je všechny vyřešila a ráda je budu s vámi sdílet. Nebyla to úplně jednoduchá cesta, ale nebyla zase tak složitá. Nemusela jsem každou recepturu zkoušek mnohokrát, aby byla přesně podle mých představ. Na mé cestě šlo především o to, že jsem pochopila různé zákonitosti a ty využila při vymýšlení návodů.

Mám za sebou několik skvělých kurzů, kde jsem lidi učila

  • postupy do domácnosti – jak si vyrobit některé úžasné, voňavé a příjemné krémy, jak efektivně a zdravě umýt koupelnu, jak dobře a levně vyprat prádlo
  • mýdlařině – jak vyrobit mýdlo a tuhý šampon
  • jak doma udělat běžné potraviny jako tvaroh, máslo, smetanový sýr, citronový a vanilkový extrakt, apod.

 

Na základě ohlasu účastníků těchto kurzů jsem pochopila, že poptávka po takto snadných, levných a zároveň zdravých věcech je mnohem větší, než jsem si myslela. Když jsem přemýšlela, jak tyto skvělé informace poskytnout více lidem, a s čím vlastně začít, rozhodla jsem se pro začátek napsat e-book, kde popisuju jednotlivé postupy výroby domácí kosmetiky a drogerie. V něm uvádím články, nejen jak daný recept vznikl, ale samozřejmě, kde je možné koupit veškeré suroviny tak, abyste mohli začít s vlastním tvořením.

Jde to krásně i s omezeným časem

Možná se v tuto chvíli ptáte, jak jsem to všechno zvládla s malým dítětem? Využívala jsem každé volné chvilky, posílala dítko ven s tatínkem, babičkou i dědou, dala ji hned od 3 let na dva dny do lesní školky. Je to totiž moje vášeň, hrát si a nalézat nové způsoby a postupy a tam, kde je vášeň, je i prostor na realizaci a v závěru i často (rychlý) úspěch.

Vy ale máte oproti mne velikou výhodu, tu cestu jsem Vám již vyšlapala, recepty mnohokrát vyzkoušela a Vy je už můžete jen začít používat.

Výživný krém

U mě na webu www.alzbetazikova.cz používám cookies a je potřeba, ať to víte. Surfováním na mém webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací…