Včera jsem potkala jednu známou, která si postěžovala, že ekologické prostředky jsou drahé, že kupuje bělidlo na bázi kyslíku 800 g za cca 300 Kč. Výborně sice funguje, prádlo je po jeho použití krásně vyprané, ale ona na něj musí samozřejmě vydělat, stejně jako na nájem, školkovné, …

V tu chvíli jsem si uvědomila, jakou já mám úžasnou výhodu, mám totiž informace a přehled, jak náklady na tyto produkty velmi razantně snížit. Každý produkt musí mít tzv. datový nebo bezpečnostní list, který lze najít většinou na webu prodejce nebo výrobce. Tento datový list musí obsahovat přesné složení daného výrobku.

Podívala jsem se tedy na dané bělidlo a potvrdila se má domněnka, že obsahuje pouze jedinou složku a tou je perkarbonát (peruhličitan) sodný. Ovšem cena cca 375 za 1 kg je 12 krát vyšší než cena zcela identického výrobku, jež kupuji já na běžně dostupném e-shopu, o kterém píšu třeba tady.

Plno lidí se mne ptá:

  • V čem tedy pereš ty?
  • Jak celou péči o sebe i domácnost zlevnit, abych se mohla více věnovat dětem a měla jistotu, že používám to nejlepší a zdravé?
  • Jaké krémy používáš?
  • Čím uklízíš domácnost?
  • A proč jsi tak v pohodě? 🙂

Všechny odpovědi jsem sepsala ve svém e-booku, kde s vámi mimo jiné sdílím svůj rychlý, jednoduchý, ekologický a funkční recept na prášek na bílé prádlo, který používám několik let a jedna dávka vychází pod 1 Kč.

Rozumím tomu, že firmy musí něčím vydělávat, že musí živit zaměstnance, majitele, apod. Nicméně my si zase chceme užívat život a naše děti než nám vyrostou. Nechceme stále pracovat na někoho, když tolik nemusíme…

Já se vám svými příspěvky na blogu, e-booky a tipy snažím ukázat cestu, jak to vše jednoduše vyřešit.

Začněte doma tvořit, pusťte se do toho s dětmi, babičkami, kamarádkami, vyrábějte, vyměňujte, radujte se z úspěchů a podělte se o neúspěchy!

To je pravý život a ne jen chodit do práce, vydělávat peníze na produkty ne vždy dobré kvality. To je moje výzva pro vás na začátku jara, kdy se vše otevírá, probouzí.

Dejte vědět, jak se probouzíte vy, a jak vám to jde.

Jsem nadšená, že do toho jdete se mnou!

 

U mě na webu www.alzbetazikova.cz používám cookies a je potřeba, ať to víte. Surfováním na mém webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací…