V poslední době jsem četla několik článků a shlédla i video o tom, jak se v současné době rozvinula hysterie okolo eko-bio-raw-vegan-barefoot. Já tuto mánii vůbec neprožívám, i když ten, kdo mě zná jen povrchně, by mě do tohoto trendu mohl zahrnout.

Ano,

  • Chodím bosa, ale jen tam, kde to znám, jinak obuju boty.
  • Snažím se preferovat nestříkané potraviny, ale když jdeme někam na oběd nebo dítko jí ve školce, vůbec to neřeším.
  • Jím stravu, která vyhovuje mému tělu, tedy nebráním se raw jídlům, ale ráda uvařím i kvalitní maso.
  • Preferuji eko drogerii a kosmetiku, navíc si většinu potřebné doma vyrábím – baví mě to, moje recepty jsou jednoduché, hodně ušetřím (peníze, zdraví i přírodu) a navíc mám skvělé dárky.
Prostě a stručně, jdu zlatou střední cestou a nic nehrotím.

Ovšem cesta k tomuto názoru nebyla úplně jednoduchá. Začínala jsem v době, kdy nebylo tolik informací, zdrojů, navodů a názorů. Musela jsem si plno věcí osahat, otestovat, domyslet. To ale mělo tu výhodu, že jsem si sama na sobě a své rodině vyzkoušela, co nám funguje a co nám naopak nevyhovuje.

Stejně tak je to s mými recepty na prací a úklidové prostředky, krémy, a další, o kterých píšu ve svém e-booku. Prošla jsem dlouhou cestou ladění receptů tak, aby fungovaly, byly jednoduché a z dostupných surovin. Ne vždy se mi to povedlo a naopak některé své návody miluju.

Je prostě dobré si najít svoji cestu, která vyhovuje, a ne si do toho nechat mluvit nebo se vést nějakým trendem. Z tohoto důvodu lidem radím, zkoušejte, přemýšlejte a dělejte to tak, abyste z toho měli RADOST 🙂

U mě na webu www.alzbetazikova.cz používám cookies a je potřeba, ať to víte. Surfováním na mém webu s jejich používáním souhlasíte. Více informací…